Sada Oath of the Gatewatch a uvedení bezbarvé many ovlivnilo i oficiální Commander formát. Klasické mulliganové pravidlo je zrušeno a nahradí ho Vancouver Mulligan, což znamená, že pokud se hráč rozhodne mulliganovat, může před líznutím první karty provést scry 1.

Doposud platilo, že pokud by měl nějaký zdroj přidat do vašeho manapoolu barvu many, která není v barvách vašeho Commandera, stane se z ní mana bezbarvá. Toto pravidlo (nazýváné Rule 4) hru ovlivnilo jen málokdy a bylo velice flavorové. S existencí bezbarvých karet z Oath of the Gatewatch by však bylo lehce zneužitelné, a proto bylo zrušeno. Pokud tedy například ukradnete Olivií Trostani a podaří se vám vyprodukovat zelenou a bílou manu, můžete využít jejich aktivační schopnost.

Ban tentokrát dostala jediná karta – Prophet of Kruphix. UG kombinace je v rámci Commanderu nejpopulárnější i bez této karty a je tak silná, že je dostatečným důvodem pro to, aby si někdo zvolil UG deck, místo toho, aby si někdo zvolil UG deck, protože má v oblibě tuto barevnou kombinaci, a až poté se rozhodl zařadit Propheta.